Високоякісне, безболісне ендодонтичне лікування є фундаментом для довготривалого фунціонування зубів. На сьогоднішній день провідні стоматологи світу дійшли згоди в тому, що використання дентальних мікроскопів під час ендодонтичного лікування значно полегшило маніпуляції як для лікаря, так і для пацієнта, і результати такого лікування є більш успішними.

Наша клініка оснащена дентальним мікроскопом LEICA M320. Застосування такого мікроскопа має безліч переваг:

  1. краща візуалізація: завдякизбільшенню і ко-аксіальнійпідсвітці робочого поля є значно легше виявити унікальну анатомічну будову кореневого каналу і підібрати потрібний метод лікування у кожному окремому випадку;
  2. висока якість лікування: застосування мікроскопа дає можливість використовувати різноманітні техніки лікування, що є неможливим під час традиційного ендодонтичного лікування;
  3. ергономічність: правильна робоча позиція і ергономічність відіграють ключову роль у збереженні здоров’я лікаря, а також скорочують тривалість лікування, що є вагомим як для лікаря, так і для пацієнта;
  4. можливість документування: зображення, одержані під час лікування чи обстеження, допомагають пацієнтам краще розуміти їхній діагноз, і чому було запропоноване певне лікування; це є вкрай важливим особливо в тих випадках, коли виявлені патологічні процеси протікають безсимптомно.

Стоматологія під мікроскопом

Унікальні розробки давно прийшли на допомогу стоматологам і з кожним роком розширяють свої можливості.

Стоматологічний мікроскоп

Мал.1 Коронки виготовлені з допомогою мікроскопа

Використання на практиці високих технологій, найновіших матеріалів передбачають претензійну точність у роботі.

Людське око швидко втомлюється від перенапруги і перестає бачити найдрібніші деталі. У такому випадку на допомогу лікарю-стоматологу приходить мікроскоп.

Стоматологічний мікроскоп

Мал.2 Вигляд каналів з допомогою мікроскопа

При пломбуванні та перепломбуванні кореневих каналів значимість мікроскопа важко переоцінити. Адже з допомогою потужної оптики і ксенонового або галогенового освітлення можна заглянути у нижню третину кореневого каналу неначе у великий кратер. Саме ця частина каналу найскладніша для пломбування, а особливо розпломбування. Канал зуба має множинні відгалуження від головного стержня. Структура кореневого каналу нагадує крону дерева, адже лише якісно запломбований канал дає змогу прогнозувати прекрасні віддалені результати лікування.

Оцінка через мікроскоп крайового прилягання вінірів, коронок та вкладок дає можливість лікарю ортопеду до фіксації на цемент провести корекцію ортопедичної конструкції, досягнувши максимальної точності. Це забезпечує здоров’я ясен навколо коронки або вініра та надійний захист зуба від найдрібніших патогенних бактерій, котрі здатні проникати під конструкцію при найменшій невідповідності форми виготовленої коронки.

Стоматологічний мікроскоп

Мал.4 Зуб відпрепарований при збільшенні у 25 разів

Стоматологічний мікроскоп

Мал.5 Крайове прилягання тимчасової коронки

Хірург стоматолог, використовуючи мікроскоп має змогу накласти найтонші шви, забезпечивши цим самим швидке загоєння та коротший післяопераційний період.

Таким чином мікроскоп у стоматології являється потужним інструментом для досягнення найкращих результатів на всіх етапах лікування, полегшуючи як працю лікаря стоматолога, так і сприйняття лікування пацієнтом.